ATP 1000 SHANGHAI

Typy i analizy z turniejów rangi ATP

Re: ATP 1000 SHANGHAI

Postprzez Klisiak#4 » 14 paź 2015, o 19:59

PLAN GIER NA JUTRO WRAZ Z H2H I KURSAMI:
07:30 R16 Murray (3) - Isner (13) 5-0 1.20 4.32
Obrazek vs Obrazek
Mój typ to DW 2-0 dla Murraya kurs 1.65.Szkot poza występem w Davis Cupie po US Open odpoczywal.Dopiero tutaj wrocil i pewnie pokonal Johnsona 2-0.Isner z kolei po wielkoszlemowym turnieju w Nowym Jorku meczyl się strasznie na turnieju w Beijing z Millmanem a następnie odpadl 2-6,2-6 z Djokovicem.Murray pewnie nie jest w takim gazie jak Djoko ale spokojnie jest go stać na wygrana w dwóch setach.Ostatni ich mecz na takiej samej nawierzchni w tym roku w rozgrywkach Davis Cup wygral Murray 3-0.

07:30 R16 Tsonga (16) - Ramos-Vinolas 2-0 1.09 7.00
Obrazek vs Obrazek
Tutaj ewidentnie nie szanują Ramosa.Stawiam handicap +5.5 na Hiszpana kurs 1.67.Oczywiscie często tak bywa,ze po fenomenalnym zwycięstwie przychodzi gladka porazka ale ja jednak wierze,ze Ramos utrzyma forme.Wygrac z Federerem,ktory bronil tutaj tytułu to wielka sprawa.Teraz rywalem Tsonga o którym ciężko cos powiedzieć gdyż z jednej strony wygral tutaj z Robredo (ale tez stracil seta) a we wcześniejszym turnieju przegral w 1 rundzie z Haiderem-Maurerem.Mam nadzieje,ze Ramos pojdzie za ciosem i mocno się postawi Francuzowi.

09:00 R16 Nishikori (6) - Anderson (12) 3-0 1.35 3.12
Obrazek vs Obrazek
Mój typ to minimum set dla Andersona kurs 1.85.Nishikori w poprzednim i tym turnieju rozegral 5 spotkan.I w 4 z nich tracil seta.Tak było z Coricem,Cilicem,Pairem z którym przegral i tutaj z Kyrgiosem.Jezeli Ci zawodnicy potrafili ugrac partie z Japonczykiem to tez jest stać na to Kevina.Caly czas mam w pamięci mecz Andersona z Murrayem na US Open - swietny wystep.Tutaj mysle,ze jest również bardzo dobrze przygotowany.Wygral po 2-0 w setach z Haasem i Fogninim.Ktos moglby powiedzieć,ze to nie ta klasa co Nishikori ale ja ich szanuje i jestem pewny,ze w przeciętnej formie i jeden i drugi sprawilby Andersonowi większe problemy.

09:30 R16 Djokovic (1) - Lopez (15) 6-0 1.04 11.00
Obrazek vs Obrazek
No bet

10:30 R16 Cilic (14) - Wawrinka (4) 2-8 2.57 1.49
Obrazek vs Obrazek
Stawiam na minimum seta dla Cilica kurs 1.64.Mysle,ze Marin powinien powalczyć tutaj smialo.Po pierwszym meczu z Di Wu gdzie był bliski odpadniecia można było mieć wątpliwości co do jego dyspozycji ale w drugiej rundzie zmiotl z kortu swojego rodaka bedacego w niezlej formie Corica 6-1,6-2.Wawrinka niby pewnie z Troickim w 1R ale Viktor prowadzil już w pierwszej partii 4-1 ale jakos bezjajecznie podszedł do tego meczu.Historia gier niekorzystna ale jeśli spojrzymy tylko na mecze na hardzie to 4 takie mecze i remis 2-2 a w tych wygranych przez Wawrinke raz Cilic urwal seta tak wiec i tutaj jest go na to stac

12:00 R16 Nadal (8) - Raonic (9) 5-1 1.57 2.40
Obrazek vs Obrazek
Stawiam na wygrana Nadala.Kursy caly czas przyzwoite a Rafa przechodzi może nie bez trudu ale kolejne rundy padaja jego lupem.Final w Beijing i tutaj wygrana z Karlovicem po ciężkim boju ale to tylko go wzmocni.Z kolei Raonic niesamowite meczarnie z Bautista,ktory już prowadzil w 3 secie 2-0 ale nie udało mu się dowieźć wygranej.Milos bral tez raz medyczna przerwę.Kanadyjczyk tutaj się meczy bo w 1 rundzie dopiero po dwóch tie-breakach wygral z Belluccim a w poprzednim turnieju odpadl już w pierwszym meczu 4-6,4-6 z Troickim.Rafa powinien wygrac to spotkanie.H2h 5-1 i co ciekawe 5 z tych spotkan na nawierzchni twardej

12:00 R16 Gasquet (11) - Tomic 6-1 1.34 3.19
Obrazek vs Obrazek
Mój typ to handicap +4.5 na Tomica.Bernard pokonal już tutaj bez straty seta dwóch Hiszpanow Verdasco i co ciekawe Ferrera i to 6-4,6-2.Forma jest niezla bo pokonanie takiej klasy rywala i w takim stosunku to duza sztuka.Nie ma co ukrywać h2h niekorzystne ale Gasquet w zeszłym tygodniu przegral w Tokyo w 1R z Bautista.Tutaj pokonal Mullera i Pospisila ale z tym drugim moglo być roznie bo Kanadyjczyk prowadzil w 3 secie już z przewaga przełamania.

14:00 R16 Simon (10) - Berdych (5) 7-4 2.42 1.55
Obrazek vs Obrazek
Stawiam na wygrana Simona.H2H korzystne dodatkowo jeśli spojrzymy tylko mecze na twardej nawierzchni to Francuz wygrywa 3-1.W zeszłym roku w tym samym turnieju Simon pokonal Berdycha w cwiercfinale 2-1.Gilles gral w poprzedniej edycji tutaj w finale.Berdych z kolei po wygraniu turnieju w Shenhzen przegral w 1 rundzie w Bejing 0-2 z Cuevasem a tutaj meczyl się mocno z Sockiem,ktory w 3 secie miał trzy okazje do przełamania Czecha.Moj typ to wygrana Simona
Klisiak#4

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 190 razy
Reputation point: 80

Postprzez Klisiak#4 » 15 paź 2015, o 21:19

PODSUMOWANIE DNIA:
Obrazek
Bernard Tomic - Richard Gasquet 6-3 6-7 6-4
Tomas Berdych - Gilles Simon 6-3 6-3
Stan Wawrinka - Marin Cilic 7-5 6-7 6-4
Rafael Nadal - Milos Raonic 6-3 7-6
Kevin Anderson - Kei Nishikori 7-6 7-6
Novak Djokovic - Feliciano Lopez 6-2 6-3
Andy Murray - John Isner 6-7 6-4 6-4
Jo-Wilfried Tsonga - Albert Ramos-Vinolas 6-7 7-5 6-4

W 8 meczach trzeciej rundy doszło do dwóch niespodzianek:Bernard Tomic potwierdzil swoja swietna dyspozycje i po wyeliminowaniu Ferrera w dwóch setach pokonal także Gasqueta.Kevin Anderson rozprawil się w dwóch setach z Nishikorim.Mogl to zrobić wcześniej gdyż prowadzil 7-6 i 5-4 i miał wlasny serwis ale dopiero w tie-breaku dopelnil dziela.Juz na początek dnia faworyci mieli pod gorke i zarówno Tsonga jak i Murray musieli się sporo nameczyc żeby pokonać odpowiednio Ramosa i Isnera.Hiszpan Vinolas potwierdzil swoim występem,ze wygrana z Federerem nie była przypadkowa.Djokovic zagral swoje co ostatnio oznacza oddanie maks 4-5 gemów rywalowi.Nadal w miare latwo wyelimonowal Raonica a Berdych - Simona.Francuz wiec nie dojdzie do finalu jak to miało miejsce w zeszłym roku.Dodatkowo po bardzo wyrównanym meczu Wawrinka pokonal Cilica w 3 setach.
Klisiak#4

Postprzez Klisiak#4 » 15 paź 2015, o 21:51

PLAN GIER NA JUTRO WRAZ Z H2H I KURSAMI - CWIERCFINALY:
07:30 QF Anderson (12) - Tsonga (16) 0-2 1.99 1.79
Obrazek vs Obrazek
Stawiam na wygrana Andersona.H2H niekorzystne ale w obu meczach Tsonga wygrywal po tie-breakach a wiec 4 sety miedzy nimi i 4 razy 7-6 dla Tsongi.Bylo to w 2013 roku i w 2014.Jednak ten rok dużo zmienil w postawie Andersona.Dotarl on nie tak dawno do pierwszego w swoim zyciu cwiercfinalu turnieju wielkoszlemowego w US Open pokonując po drodze w fenomenalnym stylu Murray i to bez straty seta.To go podbudowalo i zmienilo jego jako zawodnika jest silniejszy dowod?Chocby mecz dzisiejszy z Nishikorim.Wygrana w dwóch setach ale ciekawe sa okoliczności.Pierwszy set tie-break - Nishikori prowadzi 6-5 i 8-7 Anderson broni set pointy co prawda przy własnym serwisie ale zawsze.Nastepnie 8-8 i Nishikori przelamuje Kevina.Stan 9-8 serwis Japonczyka i Anderson doprowadza do wyniku 9-9 aby wreszcie wygrac ta partie 12-10.Drugi set przy stanie 4-4 Kevin przelamuje Nishikoriego ma 5-4 i serwis.Niestety Kei przelamuje go do zera.I w takich przypadkach bardzo często jest tak,ze teoretycznie lepszy zawodnik gładko doprowadza do zwycięstwa w tej partii i spokojnie wygrywa mecz w 3 secie.Jednak nic z tych rzeczy drugi tie-break a w nim Anderson rozpoczyna od stanu 5-0 i wygrywa ostatecznie mecz 7-3 w dodatkowej rozgrywce.To pokazuje jak silny jest Kevin.Oczywiscie Tsonga nie jest ogorkiem i może być roznie a na kurs liczyłem trochę większy ale mimo wszystko stawiam na wygrana Andersona

09:00 QF Nadal (8) - Wawrinka (4) 13-2 1.72 2.10
Obrazek vs Obrazek
Mój typ to wygrana Nadala.H2H zdecydowanie na jego korzyść.Co więcej 7 gier na nawierzchni twardej i 6 wygranych Hiszpana bez straty seta.Oczywiscie teraz sa inne czasy to Stan jest na fali wznoszącej a Rafa odwrotnie ale mysle,ze Hiszpan przede wszystkim fizycznie jest bliski tego co prezentowal za najlepszych lat.Brakuje tej mentalności ale kazde kolejne zwycięstwo,każdy kolejny turniej to buduja i kto wie może ten mecz z Wawrinka będzie przełomowy.Licze także na zmeczenie Wawrinki,ktory podobnie jak Nadal gral do końca w poprzednim turnieju gdzie Rafa przegral final w Beijing a Stan wygral w Tokyo ale tutaj w dniu dzisiejszym Wawrinka gral 3 godziny z Cilicem i po bardzo długim meczu wygral ale zostawil sporo zdrowia.Rafa zas dwa sety z Raonicem.Nadal miał dwie godziny więcej odpoczynku bo konczyl mecz około 14 naszego czasu a Szwajcar mniej więcej o 16.15.Dodatkowo Rafa mial o około 1.5 godziny krótszy mecz.To sa szczegoly ale mysle,ze wlasnie one zadecydują o wygranej.Stawiam na Nadala.

12:00 QF Djokovic (1) - Tomic 4-2 1.02 13.30
Obrazek vs Obrazek
No bet

14:00 QF Murray (3) - Berdych (5) 6-6 1.41 2.87
Obrazek vs Obrazek
Mój typ to wygrana Murraya.Kurs nie powala ale do tasiemki nie jest zly.Moze zbyt prosta ta analiza ale po prostu dla mnie Andy to poziom wyżej od Berdycha.Jest lepszym graczem i nie widze możliwości aby w bądź co bądź ważnym turnieju Murray miał przegrać z Czechem.Andy meczyl się z Isnerem ale nie jest to nigdy latwy przeciwnik szczególnie jak funkcjonuje mu serwis a tak wlasnie było.Berdych zas 3 sety z Sockiem,ktory miał 0-40 w 3 secie i nie wykorzystal szansy.Andy takich okazji nie zmarnuje.Co prawda Czech wygral z Simonem gładko w dwóch setach ale mam wrazenie,ze Gilles nie był w dobrej formie gdyż wcześniej tracil sety z Basilashvilim i L.Mayerem.W tym roku dwa mecze miedzy nimi,dwa na nawierzchni twardej i dwa razy gora Szkot w Australian Open 3-1 i w Miami 2-0.
Klisiak#4

Poprzednia strona

Powrót do ATP